Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Hoidot ja seuranta

Re: Isällä Myelooma??

Haikealta tuntuu lukea viestejänne. Meillä on kaikilla sama epätietoisuus, pelko ja toiveet tulevasta.
Minun miehelläni varmistui tänään myelooma dg. Tarkempi sortti ei ole tiedossa. Koti on niin tyhjä, kun hän on sairaalassa.
Tämä netti on oiva asia, kun sen avulla voi keskustella näistäkin.
Pakko on myöntää olon lässähtäneen, vaikka muutama päivä sitten olin eri tunnelmissa toisella foorumilla. Eikä itselläni edes ole syöpää! Kyllä olette hienoa väkeä, halaisin, jos voisin.
Eikö ole merkillistä, miten läheiset tulevat sairauden kanssa tärkeämmiksi? Ja ne pikku harmit jäävät mielestä turhina pois.
Sydämestäni toivon teille mahdollisimman hyvää vointia.
mamma47 | 1.7.2008 klo 19:54:31