Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Hoidot ja seuranta

Re: Non Hodgin Lymphoma

Hei Kypä!

No jo on hiljaista täällä keskustelupalstalla, ainakin hoidot ja niiden seuranta-osiossa. Olen käynyt usein katsomassa mitä sinulle joku vastaa kysymykseesi. Outoa kun kukaan ei vastaa mitään.
Minulle on myös tehty kantasolusiirto omilla soluilla, joten kysymykseesi en osaa vastata. Sairastuin NHL B-suurisoluiseen muotoon 07/07 ja nyt olen seurannassa, en vaan tiedä olenko edes parantunut. Nyt lokakuussa on toinen kontrolli ja CT-kuvaus, sekinhän kertoo taas jotakin. Ikävä juttu on se, ettei se siirrännäinen oikein kunnolla ole alkanut toimimaan. Eihän sitä tiedä vaikka minullakin olisi edessä toinen kantasolusiirto, joka tehtäisiin vierailla soluilla.

Oikein hyvää syksyn jatkoa sinulle Kypä ja kaikille muillekin, jos täällä nyt yleensä kukaan käy lukemassa näitä juttuja.
t.yx syöpäläinen
yx syöpäläinen | 3.10.2008 klo 11:29:36