Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Hoidot ja seuranta
Re: chordoma
HeiIkävä tavata tällaisissa merkeissä, mutta tervetuloa joukkoomme. Suomessa meitä on tietääkseni vain kaksi muuta jotka sairastavat tätä äärimmäisen harvinaista syöpää, minä jolla on clival chordoma ja Pipan mies,jolla muistaakseni on sacral chordoma. Aiemmat viestimme löydät arkistoitujen viestien joukosta kirjoittamalla sanan chordoma. Viesteistä huomaat etten saanut hakuuni muita vastauksia. Siksi vastaan sinullekin vasta nyt, koska käyn nykyisin hyvin harvoin näillä sivuilla.
Lisäksi on olemassa kansainväliset chordoma potilasjärjestön sivut, josta meille löytyy satoja kohtalotovereita eri maista. Sivut löydät osoitteesta http://groups.msn.com/chordoma
Koska viestisi oli niin lyhytsanainen, en pysty kirjoittamaan muuta.
Hyvää jatkoa sinulle
terveisin Marlena
- chordomamatilta
- Re: chordomamarlena