Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Lähipiirissä syöpäpotilas

Re: Haimasyöpä

Hei , haluan rohkaista sinua käymään hänen kanssa kun hänellä on lääkäri käyntejä. Tiedän omasta kokemuksesta miten tärkeä on että joku on mukana aina kun vaan on mahdollista. Sitten jos ei muu auta niin Terhokodit ovat "taivaallisen" hyviä saattokoteja.Siellä ihminen on tärkein ei sairaus.Toivon sinulle voimia jaksaa tukea häntä kaikilla mahdollisilla tavoilla, kaikki mitä ikinä keksit on tarpeeksi hyvä kun kerran ajattelet häntä ja annat hänelle aikaasi.
Äitini nukkui pois 26.1. ja olen kiitollinen kaikesta siitä ajasta mitä annoimme hänelle, pääasia on että olet olemassa siellä häntä varten, ei tarvitse aina tehdä niin paljon, mutta kädestä on kyllä hyvä pitää ja halauksia ei voi ikinä antaa liikaa.
Voimia Sinulle ja Ystävällesi,
mymlan
mymlan | 28.1.2010 klo 18:50:14