Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Lähipiirissä syöpäpotilas
Re: Diffuusi suurisoluinen B-solulymfooma, jossa itukeskusfenotyyppi
Moikka. Mä olen sairastanut Diffuusi suurisoluisen B-solulymfooman.Nyt remissiossa 1v7kk. Hoitona sama R-CHOP x6-eli joka kerta tiputetaan ne samat sytot 3vkon välein. Nykyään kai 2vkon välein lääkitään,ainakin joitain non-hodgineita..
No mulla oli 5.hoitokerta kamalin,tai se sen jälkeinen olo..uh.Vipa meni vähän helpommin,mutta se oli varmasti psyykkistä ;) Kroppa väsyy joka kerta eikä enää niin palaudu niin kyllä voi sanoa niin että olo huononi kerta kerralta..
Mä selvisin ilman mitään infektioita koko hoitorupeaman,vaikka kotona oli 2 pientä lasta jotka kyllä oli räkäsiä vähän väliä.Sitä käsidesiä kans käytettiin.
Tsempit hoitoihin!!
- Re: Diffuusi suurisoluinen B-solulymfooma, jossa itukeskusfenotyyppitellu74