Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Lähipiirissä syöpäpotilas

Re: saatto.....

Osaan ottoni Sinulle, urhea nainen...onpa ihanaa, että löytyy vielä niitä, jotka osaavat ottaa elämän alun ja lopun hetket luonnollisesti koko elämänkaareen kuuluvina tapahtumina.

Olen valvonut itse "pikkumummimme" kuoleman, jonka syynä oli yksinkertaisesti saavutettu korkea ikä ja aika siirtyä iäisyyteen. Olen ikuisesti kiitollinen, että minulla oli kunnia olla paikalla aina rajalle saakka. Se hetki oli lahja Elämältä kuten ovat olleet hetket, jolloin olen saanut saattaa lapsiamme elämään.

Nyt on aika levon ja hiljaisen rukouksen. Ole siunattu sinä ja perheesi.
avec | 21.10.2006 klo 17:53:05