Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Lähipiirissä syöpäpotilas

Re: Onko kokemuksia

Huomenta!
Mies soitti juuri sairaalasta. Viides suonensisäinen tiputus antibioottia on menossa, kuumetta oli ollut nyt aamulla 38 joten alkaa tuntua ettei tuo antibiootti auta. Olivat ottaneet verikokeen josta ilmeisesti haetaan bakteeria joka jyllää. Ääni oli mielestäni entistä käheämpi. Pitää vain luottaa että oikea lääkitys löytyy ja mies tulee kuntoon.

Kiitos Karhutar vastauksestasi. Olen yksin koiran kanssa täällä kotona, asumme maalla ja sairaalaan on matkaa 50 km. Pitänee lähteä koiran kanssa lenkille jotta saa ajatuksiaan tuulettaa.

Mukavaa su-päivän jatkoa!

terv. vaimo
suruvaippa | 10.8.2008 klo 09:38:13