Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Miesten syövät
Re: aivojen metastaasit
Hei, vaan .Lueskelin näitä kirjoituksia, jotka ovat jo alkuvuotisia, mutta mieleni teki kuitenkin vastata. Minun miehelläni oli myös aivometastaasi pikkuaivojen takana, joka oli lähtöisin peräsuolisyövästä. Hän on nyt kuollut jo lähes kaksi vuotta sitten :(
Vuonna 1986 häneltä leikattiin hyvänlaatuinen aivokasvain, ns. meningeooma. Se aiheutti kyllä kovia persoonallisuusmuutoksia, joita en itse oikein ymmärtänyt, mutta sukulaiset jotka harvoin näkivät sen selvästi huomasivat. Oli hankalaa aikaa. Leikkaus kuitenkin auttoi, tosin toipuminen kesti n. kaksi vuotta. Seurasi vakava masennus, mutta epilepsialääkitys poisti sen ja hän sai elää vielä lähes 20 vuotta "uutta2 elämää.
- aivojen metastaasitpeltirumpu
- Re: aivojen metastaasitsuvi06
- Re: aivojen metastaasitpeltirumpu
- Re: aivojen metastaasitmiehen vaimo
- Re: aivojen metastaasitsuvi06
- Re: aivojen metastaasitpeltirumpu
- Re: aivojen metastaasitjust me