Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Miesten syövät

Re: Ers, mitä nyt?

Ei kannata mitenkään panikoida. Kunnon tutkimukset ja kyllä ne hoidot alkaa aikanaan, kun ensin selviää tarkat tiedot taudista. Ei tämä tauti muutamassa kuukaudessa silmille hyppää. Jos oikein vaikealta tuntuu niin ota yhteyttä vaikka L-S syöpäyhdistykseen Merikarinaan siellä auttavat myös omaisia kestämään. Yhteystiedot löytyy tuolta "Järjestö" alta.
Mulla PSA oli aikanaan parhaimmillaan lähes kymmenkertanen ja edelleen olen ihmisten kiusana ja työelämässä mukana. Lisäksi aattelin viellä elää ja vahvasti.
Nuo eri PSA arvot tarkoittaa vapaata ja sitoutunutta. Mitä pienempi suhdeluku on niin sitä enemmän sitä on vapautunut syöpäsoluista 15% on ihan hyvä arvo.
toimasan | 18.5.2012 klo 19:21:51