Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Miesten syövät
Re: Kun kuolema lähestyy
Kuolemaa ei pidä ajatella, sillä se on yhtä luonnollinen asia kuin syntyminenkin. Kaikki ovat sen suhteen tasa-arvoisessa asiassa, sillä jokainen lähtee aikanaan, yhteiskunnallisesta asemasta huolimatta. Se on hyväksyttävä tosiasia.Ja vaikka on sairaus, se ei tarkoita sitä, että loppu olisi pian käsillä. Toissapäivänä sain viestin, jossa tuttu 45v. mies kuoli sydänkohtaukseen seisovilta jaloilta, sairastamatta tai tuntematta millään tavalla itseään sairaaksi. Siis voisi sanoa, että täysin terve mies kuoli yhtäkkisesti.
Nämä ovat niin raadollisia asioita, ettei niitä pidä surra etukäteen. Eletään ja nautitaan elämästä sitäkin huolimatta, että sairaus varjostaa alitajuisesti. Kuolemaa ei liity mitään mystiikkaa, se on jokaisella ihmisellä edessään - joskus. Se on ihmiselämän laki.
- Kun kuolema lähestyyenkeleitä
- Re: Kun kuolema lähestyyToipilas
- Re: Kun kuolema lähestyyenkeleitä
- Re: Kun kuolema lähestyyToipilas
- Re: Kun kuolema lähestyykataja
- Re: Kun kuolema lähestyyER
- Re: Kun kuolema lähestyynananeiti