Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Käden kipuilut ja turvotusta selkäpuolella

Heipat kaikille!

Taitaa tosiaan se maltti olla valttia näissä kevät hommissa. Kiukuttaa vaan kun jo viime kesä meni niin ettei pihaa jaksanut hoitaa, mitä nyt vähän kitkin enimpiä rikkaruohoja pois ja mies hoiteli nurmikon. Nyt kun kuntoakin jo olisi enemmän niin sitten käsi ryppyilee. Pari päivää olen nyt ottanut rennommin ja vain tuijotellut ikkunasta pihalla. Pää kihisee suunnitelmia ja sormet syyhyäis mutta pitää nyt koettaa olla hösöttämättä.

Turvotus on onneksi vähenemään päin joten lepo tehoaa. Pari kertaa päivässä tehdyistä keppijumppa liikkeistäkin on apua. Sädehoitojen jälkeen mun onkin pitänyt jumpata ahkeraan kun toi leikkausalue meni niin kireäksi, lienee arpikudosta muodostunut.

Onneksi tänään sataa niin tuli pakkolepo päivä. Ja lienee parempi, että jos haravaan tarttuu niin tekee silläkin vaan sitten keppijumppaa eikä yritäkkään haravoida :)

Sade terkuin,

teppana | 5.5.2012 klo 15:29:04