Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Rintasyöpä pelottaa.
No niin, tänään käyty kirurgin vastaanotolla kuulemassa paksuneulanäytteen tuloksia. Kasvaimia oli kaksi kappaletta, toinen hyvänlaatuinen ja tiehyensisäisen kasvaimen neulanäyte ei onnistunut.3 viikon päästä leikkausaika ja molemmat kasvaimet poistetaan, siitä pari viikkoa niin saan tietää onko tossa tiehyensisäisessä kasvaimessa syöpää vai ei.
Kirurgi arveli, että olis papillooma, eli siinä tapauksessa on hyvänlaatuinen. Nyt hiukan uskallan huokaista helpotuksesta ja nauttiakkin ehkä ensi viikolla alkavasta lomasta, leikkaukseen pääsen heti loman loputtua, sairauslomaa arveli tulevan pari viikkoa siihen jälkitarkastukseen saakka.
- Rintasyöpä pelottaa.tigu69
- Re: Rintasyöpä pelottaa.tigu69
- Re: Rintasyöpä pelottaa.Anna52
- Re: Rintasyöpä pelottaa.Rianko62
- Re: Rintasyöpä pelottaa.tigu69
- Re: Rintasyöpä pelottaa.tigu69
- Re: Rintasyöpä pelottaa.tigu69