Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Vatsalääke Somac
Hei mek!Siellähän se kipu on - mielessä siis - ja vaikka vointi olisi jo hyväkin, eivät asiat vain kerta kaikkiaan niin helposti unohdu. Ja näin kesäaikaan varsinkin, kun uni on muutenkin kevyttä keijukaisunta.
Pallea on muuten aika mielenkiintoinen elin, koska se on - lääkäri Matti Laulaisen mukaan - portti tietoisen ja tiedostamattoman välillä. Eli jos suinkin osaat oikeaoppisen palleahengityksen, on sen aika nyt, ja varsinkin silloin, kun käyt levolle. Rauhoittamalla hengityksesi ja pallean rauhoitat myös mielesi, ja ehkä kiputuntemuksetkin hellittävät.
Minulle on ollut paljon apua joogasta, ja olen sen tekniikoilla saanut ylläpidettyä myös mielenrauhaani.
T. Karhutar
- Re: Vatsalääke SomacKristitty Lilja
- Re: Vatsalääke Somacperrectum
- Re: Vatsalääke Somachilleviivi
- Re: Vatsalääke SomacKarhutar
- Re: Vatsalääke SomacKarhutar
- Re: Vatsalääke SomacKarhutar
- Re: Vatsalääke SomacKarhutar
- Re: Vatsalääke SomacKarhutar
- Re: Vatsalääke Somachilleviivi
- Re: Vatsalääke Somacstrawberry
- Re: Vatsalääke SomacCherry
- Re: Vatsalääke Somachilleviivi