Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Kontrollijännitystä ilmassa...

Heippis Äkäinen PikkuMyy!
Taidettiin tästä samasta asiasta höpistä keväällä, kun molempien kontrollit venyivät kesän takia pitkäksi.
Mullakin lähestyy tuo kontrolli (koko syöpähistorian toinen kontrolli) parin viikon päästä tuo olisi. Nyt tuli pituutta väliin reilu 5kk, johtuen tuosta kesästä.
Lähipiirissä ei ole syöpärintamalta hyviä uutisia tullut, joten jännitys ja pelko on enemmän läsnä kuin aikaisemmin. Ihme kipuilua lantio-lonkkaseudulla on ollut jo heinäkuussa ja kontrollin lähentyessä se vaan laajenee koko alavatsaan. Ihme homma!! Kyllä me ihmiset ollaan ihme vekottimia.
Mulla tuo syöpäkasvain kasvoi muutenkin niin vauhdilla, että reilussa puolessa vuodessa se oli "pieni" 7 kiloinen mötikkä... Joten aina kun maha tuntuu isolta, niin pelkää pahinta. Tällä erää mahassa on vain lisäkiloja ainakin ziljoona ja kaikki vaatteet puristaa.. Toiset laihtuvat syöpähoitojen aikana, minä lihosin vuoden aikana 30kg.

Kontrolli---juu. Jännittää ihan sikana! pidetään peukkuja molemmille jooko. Vain hyviä tuloksia otetaan vastaan!!

T.Sanna
Onni-Oikea | 24.8.2010 klo 11:55:07