Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Itse tuunaten proteesiliivit

:)

mäkin ilahduin tuosta imetysliivi-ideasta; eipä ollut tullut mieleenkään nuo.. eli kiitosta vinkistä.
tuttava kertoi, että ompelija oli tehnyt hänelle tavallisiin liiveihin proteesi-taskut; näin vanhat liivit on tulleet käytetyksi.
itse oon tykänny kaarituellisista liiveistä ja ne ei vielä tunnu hyvältä käytettäväksi. eikä ylipäätään liivien käyttö tunnu hyvältä tuossa leikatulla alueella (haava ei vieläkään siis ole parantunut)..

mutta sitä ei kannata miettiä, mitä muut ajatella, mitä muut ajattelee vaikka hakeekin imetysliivejä eikä imetäkkään.. ;)
ompahan muille siinä miettimistä, jos omassa elämässä ei ole :D
Cherry | 16.5.2009 klo 16:09:00