Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Alkoholi
Hei,Minä käytin alkoholia taxo ja cef hoitojen aikana. Taxon aikana tosin kovin vähän, koska viini ja olut maistuivat niin pahalle ja viini jopa kirveli suuta. Otin pakollisen viinilasillisen ruoan kanssa, jos tarjottiin. CEFin aikana taisi tulla otettua parit hyvät "hiprakatkin", ei nyt ehkä ihan lärvejä kuitenkaan. Maksa-arvot olivat koko ajan aivan "priimat".
Kieltämättä mietityttää aika paljon se, mitä vaikutuksia alkoholilla on rintasyövän syntyyn ja mahdolliseen uusimiseen. Tänään taas ystävien luokse syömään ja varmasti tulee nautittua useampi lasi skumppaa ja viiniä ruoan kanssa. On se niin ihanan nautinnollista, mutta huomenna varmasti taas tunnen morkkista juomisestani :-(.
- Alkoholilakritsi
- Re: Alkoholikukkamaaria
- Re: Alkoholiael
- Re: Alkoholikaptah
- Re: AlkoholiLyytikkä
- Re: AlkoholiKarhutar
- Re: AlkoholiSirkku
- Re: AlkoholiAnushka
- Re: Alkoholilakritsi
- Re: AlkoholiSesam
- Re: AlkoholiKerttuli
- Re: Alkoholihiutale