Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: hiusten ym kasvu hoidon jälkeen

Kyllä minä vaan niin naisellinen olen, että todella koville ottaa tämä kalju! Kävin etsimässä tänään itselleni kevät hattua ja kahden lippalakin kanssa tulin kotiin. Saavat odottaa vielä käyttöä eteisin hyllyllä.
Minulla on perukki, joka kaiketi myös ihan ok, mutta en itse sopeudu siihen millään, vaikka käytänkin sitä. Kotona käytän huivia samoin kuin nyt ulkoillessa, pipo on jo liian paksu. Minä odotan kuin pieni lapsi makeaa, että tukkani kasvaa. Kaksi CEF kertaa on vielä jäljellä, mutta en tunne sänkeä eikä päässäni ole haituvan haituvaa.
Täytyy odottaa.. kesällä sänki ja syksyllä tukka. JES!!
piupalipaupali | 30.3.2007 klo 15:28:15