Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Paleltaa, hikoiluttaa,masentaa-syöpäkö syynä?

Hei!

Minulla vuoden päivät väsytti,nukutti, masensi, paleli ja tuntui ettei mihinkään toimeen jaksa tarttua. Mietin mikä vikana ja kilpirauhasen vajaatoiminta tuli mieleen. Kävin kokeissa ja siellähän se vika piili. Sain lääkityksen ja olo alkoi nopeasti kohenemaan. Kilpirauhasen vajaatoiminta on aika yleinen meillä keski-ikäisillä naisilla.

Tietysti oireesi voivat johtua hormoonilääkityksen lopettamisesta, mutta voihan olla esim. kilpirauhasen vajaatoimintaa. Yhdellä verikokeella asia todettavissa.

iirisrukka | 2.10.2008 klo 09:27:50