Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Ohi on - mitä hyvää jäi?
Kiitos Uppe :D
Unohtui pari tärkeää juttua (jotka varmaan ovat muillekin tuttuja):
- Kun sain diagnoosin, aloitin hämmentyneenä "kuolinsiivouksen". Tuli tarve siivota kaikki kaapit ja paikat, selvittää paperit ja asiat. Se on jäänyt tavaksi, tavarasta luopuminen ja asioiden selkiyttäminen tuntuu hienolta! Nyt kuolinsiivous on muuttunut kevätsiivoukseksi, ja kirpparille ollaan taas menossa :)
- Hiusvärjäyskierteestä eroon pääseminen on ihana asia, kun nyt kerran saa alusta asti kasvattaa uuden lookin. Salt'n pepper -väri on ihan hieno! Tästä lähtien käytän hiusvärirahat muuhun mukavaan. Hoidoissa olen nähnyt niin upeita lyhythiuksisia naisia, että en ole voinut olla kehumatta raikasta lookia!
Mutta nyt taidan poistua palstalta joksikin aikaa,
sylin täydeltä onnea ja kaikkea hyvää tulevaan myös sinulle!
Bente
- Re: Ohi on - mitä hyvää jäi?Bente
- Re: Ohi on - mitä hyvää jäi?Syysnainen