Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Pää leviää tuloksia odotellessa
Kemoembolisaatiosta (täsmämyrkky kasvaimeen) alkaa olla nyt se 6 viikkoa. Välillä on mennyt ihan ihan hyvin, toisinaan hieman väsyneemmin. Mutta nyt viimeiset puoltoista viikkoa on ollut ihan hirveetä. Ei jaksais kuin nukkua ja puolet syödystä ruuasta pykää ulos. Primperanit auttaa aina hetkeks, nyt ei voi oikein edes ajatella ruokaa ilman että rupeaa yököttämään.
Huomenna on viimeinen kuvaus ja maanantaina totuuden hetki. Kauhu alkaa saada sijaa. Jospa tämä oksetus johtuu siitä, ettei hoidosta ole ollut apua? Entä jos syöpä on sittenkin levinnyt? Olo on kuin mestaajaa odotellessa =(
(tuli avautumispakko)
- Pää leviää tuloksia odotellessaTuskamuikkunen
- Kiitos tsempistä!Tuskamuikkunen
- Re: Kiitos tsempistä!jaa mullako
- Re: Kiitos tsempistä!Tuskamuikkunen
- Re: Kiitos tsempistä!Maarit65
- Re: Kiitos tsempistä!Karhutar
- Re: Kiitos tsempistä!Maarit65
- Re: Kiitos tsempistä!Karhutar
- Hyödyllisiä linkkejäKarhutar
- Re: Hyödyllisiä linkkejäMaarit65