Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Kuulumisia äitini munasarjasyövästä...huonolta näyttää..

Voimia sinulle mh. Olen kanssasi täsmälleen samassa tilanteessa. Vasta 59-vuotias äitini sairastaa levinnyttä munasarjasyöpää ja elää todennäköisesti viimeisiä päiviään. Ajatukset ovat sekavat ja suru on läsnä koko ajan. Pelkään ja toivon pahinta koko ajan. Äiti ei kärsi kivusta, mutta pystyy hädin tuskin enää puhumaan, niin väsynyt hän on.

Minulla on 9 kuukautinen tytär, joka antaa voimia niin minulle kuin isällenikin. Onneksi äiti ehti esikoiseni nähdä ja hieman viettää aikaakin hänen kanssaan. Koko sairastamisen ajan (reilu vuosi) hän on kuitenkin ollut niin huonossa kunnossa että elämä on ollut yhtä kamppailua kipujen kanssa. Kyllä tämä sairaus on aivan hirvittävä!
KukkAnniina | 23.8.2010 klo 11:35:15