Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Tätäkö tämä elämä sitten tulee olemaan? Ainainen pelko uusiutumisesta?
Kiitos teille. Minulla kontrolli vasta kesäkuulla ja silloin on nuo kuvaukset tiedossa. Mutta sairaalasta sanottiin että saan otta sinne keskussairaalaan yhteyttä, jos siltä tuntuu. Ja parin viikon päästä on aika kuntoutus ohjaajalle.Jotenkin tuntui niin petolliselta kun lääkäri sanoi, että minun pitäisi olla nyt terve, ja sitten tulee tälläinen epäily itselle mieleen. Että onko minua jotenkin huijattu tai että kuinka minulla voi olla näin huono tuuri, hyvistä ennusteista huolimatta.
Vielä sellainen juttu, että minulla pysyi kaikki hiukset hoidon ajan, ei pahemmin lähtenyt. Käytin jääkypärää. Kuukautiset olivat normaalit ja säännölliset myös.
- Re: Tätäkö tämä elämä sitten tulee olemaan? Ainainen pelko uusiutumisesta?jaspis 75