Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Uusintamammografia

Hei!

Tuli mieleen, että voiko mammografiakuvissa olla jotakin tekniikasta johtuvaa häikkää, jolloin kuvasi eivät ole sellaiset, kuin pitäisi...?Näin ollen haluavat ottaa uudet kuvat (toisaalta, olisiko asia kerrottu?).

Voi myös olla, että kuvissasi on jotakin "epäilyttävää", jonka haluavat vielä tarkistaa - hyvä näin!

Olen itse saanut juuri eilen päätökseen hoidot. On ihana kuulla, että et pelkää syöpää. Näin syövän kokeneena voin sanoa, että vaikka tauti vetää nöyräksi, ei loppujen lopuksi kannata pelätä - ei se ainakaan auta asiaa!

Toivottavasti saat puhtaat paperit, ja jos jotain löytyy, hoito alkaa rytinällä-ei hätää!

Voimia!

Silkki | 5.12.2012 klo 12:19:35