Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Seuraava CEF siirtyy, veriarvot liian alhaalla :(

Viime kesänä, kun piti olla sytopäivä, valitin vatsan arvessa olevaa märkivää paikkaa juuri ennen hoitohuoneeseen lähtöä. Siihen loppui tämän likan hoitokeikka. Sain märkivän arven hoitoon Kefexin-kuurin ja toivotuksen, että katsotaan ensi torstaina jos tulehdus olisi talttunut.

Arvatkaa, ottiko päähän! Olin hoitanut pojalle tukiperhepaikan ja matkustanut hoitoja varten 2 tuntia junalla ja linja-autoilla. Nyt sitten palasin lähes tyhjin käsin takaisin (resepti käs`veskassa) kotiin saman kaksi tuntia ja ajatuksena se, että olisiko viikon päästäkin turha keikka, jos lääkäri katsoisi arven vieläkin olevan tulehtunut.
mks | 3.8.2007 klo 18:01:17