Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Ohi on!
Hei vaan ja ONNEA!Niin se vaan on hoitoputki ja kaikki siihen liittyvät vaikeudet ohi. Ihana asia, että mitään ei kuvauksissakaan löytynyt. Nyt pitää vain päästä normielämän kuvioihin takaisin. Onko sinulla Tamofen lääkehoitona? Olisi kiva kuulla sen vaikutuksista olemiseen ja elämiseen jatkossa =)
Minulla vielä 7 sädehoitoreissua jäljellä, lääkärinaika torstaina 25 pv.
Mitään tutkimuksia ei kuulemma tehdä, vain jos erityistä oiretta tulee johonkin.Kontrolleissa sitten jotakin tutkimuksia, mammografia ja verikokeet ainakin.
Jäin saikulle elokuun 2012 alussa ja 12.5. on viimeinen sairauslomapäivä.
Pitämättömät vuosilomat kun pidän niin kesäkuun alussa astutaan taas sorvin ääreen.
Sytoista jäi jälkivaivaksi inhottavan kuivat nenä/kurkku/suu ja vieläkin vain on lievää hengenahdistusta. Saa sitten nähdä kauanko se kestää ja häviääkö kokonaan ollenkaan. Tamofenista tuntuu olevan niin monenlaista kokemusta, että pitää vaan katsoa mitä tapahtuu kun sitä alkaa käyttää.
Ei osaa muuta kuin toivottaa parasta jatkoa ja iloista mieltä sinulle!
- Ohi on!Uppe
- Re: Ohi on!marijamari
- Re: Ohi on!Uppe
- Re: Ohi on!helmiaino
- Re: Ohi on!Uppe
- Re: Ohi on!Typsy
- Re: Ohi on!Uppe
- Re: Ohi on!Pallu
- Re: Ohi on!Uppe
- Re: Ohi on!Kukkurukuu
- Re: Ohi on!Uppe
- Re: Ohi on!OMG
- Re: Ohi on!Uppe
- Re: Ohi on!anne62
- Re: Ohi on!Uppe
- Re: Ohi on!Memmu66
- Re: Ohi on!Uppe
- Re: Ohi on!Johanna65
- Re: Ohi on!Uppe