Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: kuulumisia 3cefin jälkeen
Hei Riitu!Hei, tosi ikävältä tuntuu nuo Sinun saamasi uutiset keuhkosta löytyneestä metaasi epäilystä.Ymmärrän hyvin että se vie mielen matalaksi ja joutuu tavallaan hakemaan sen voiman ja taistelutahdon alusta , kun tilanne muuttuu .
Mutta onneksi kaikki mahdollinen tehdään ja tutkitaan perusteellisesti.
Ihana asia on se että edelleen olet selvinnyt sytoista ilman pahoinvointeja ja olet jo puolivälissä.
Minä tulen perässä, huomenna kolmas tiputus ,olen myöskin huomannut itsessäni jonkilaista hoitoväsymystä, mutta onneksi kerta kerran jälkeen ne vähenee.
Toivottavasti joku toinen osaa vastata Sinulle tähän metaasi asiaan , luustokartoituksiin ym.
Toivon Sinulle sydämmestäni voimia ja uskoa että kaikki kuitenkin kääntyy voitoksi.
t.tuutikki-t
- Re: kuulumisia 3cefin jälkeentuutikki-t