Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Tervehdys Hämeenlinnasta!
HeippaIkävää että olet sairastunut mutta kivaa että olet löytänyt meidät. Täällä saat tukea ja kannustusta eteen päin.
Sinulla on ollut kova syksy ja surusi on varmaan suuri menetyksen johdosta. Tuntuu pahalta ja ei osaa sanoa oikein mitää.
Minulla on kokemusta myös tuosta omaisen osasta ja paljon kovammalle se silloin otti kun mieheni sairastui. Sitä kun ei tiedä tarkkaan mitä sen sairastuneen mielessä liikkuu ja mitä on edessä. Monta kertaa se sairastunut lohduttaa niitä terveitä läheisiä ja kannustaa jaksamaan eteen päin. Kannatan avointa keskustelua läheisten kanssa. Siten meillä ainakin on päästy eteenpäin.
Terveisin Kutri
- Tervehdys Hämeenlinnasta!Lyytikkä
- Re: Tervehdys Hämeenlinnasta!kutri
- Re: Tervehdys Hämeenlinnasta!Karhutar