Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Mummin lonkka ja selkäkivut lonkkkaleikkauksen jälkeen-lyysyöpä??
Hei,Odottele rauhassa vastausta. Koska kipualueet ovat juuri leikatun lonkan kohdalla niin todennäköisempää on, että kyseessä on lonkkaleikkauksen jäljiltä jäänut kiputila. Selkäkivut todellakin voivat johtua virheellisestä kävelystä.
Joskus voi tutua siltä, että ei välitetä tai hoideta, mutta kuitenkin ymmärsin, että kuvaukset ovat kipujen vuoksi tulossa.
Kannattaa kysyä kaikki mieltä askarruttavat asiat lääkäriltä ensi viikolla. Odottakaa rauhassa, uskoisin/luulisin, että kyseessä on lonkkaperäinen kipu.
terveisin piupalipaupali
- Re: Mummin lonkka ja selkäkivut lonkkkaleikkauksen jälkeen-lyysyöpä??piupalipaupali