Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Mielialan notkahtelua..

Tervehdys!

Näin sytostaattien puolivälin kunniaksi minulle pulpahti ensimmäinen kunnon ärri-purri-kausi..turhautumista, kiukkua, martsausta ynnä itsesääliä suloisessa sekamelskassa. Tähän asti olenkin ollut hyvin rationaalinen ja ymmärtäväinen sairautta ja kaikkea sen mukanaan tuomaa kohtaan. Patoutumista kohdallani lisää tietty se, kun en kunnolla pysty purkamaan paineita fyysisesti itseäni rääkkäämällä tai raatamalla, mikä yleensä on ollut se viimeinen keino, kun pata meinaa kiehua yli.
Nyt viaton koiraparkani saa välillä kuulla kunniansa ihan syyttä suotta - muita kanssaeläjiä ei sitten olekaan enää samassa taloudessa (heidän onnensa)!
Oletan, että tämänkin vaiheen kuuluu tulla jossain vaiheessa vastaan ja onneksi en ole ollut hiljaiseen masentuneisuuteen taipuvainen, joten ehkä tämä sitten menee ohi ihan omin avuinkin. Nyt on vielä nämä vetelät päivät, ettei jaksa lähteä ihmisten ilmoillekaan.. ja koko vappukin ketuttaa, kun ei mitään vaihtelua ole tiedossa! Eipä silti tällaisella yli viiskymppisellä enää mitään kovin suuria suunnitelmia tai tavoitteita näihin pippaloihin ole muutenkaan ;)

Mitähän tällä kirjoituksella halusinkaan sanoa - purkaa ketutusta vähän teihinkin, kanssa-syöpäilijät !
Nyt menen laittamaan pannarin uuniin - lohturuokaa ..kele..
palsternakka | 29.4.2013 klo 13:48:09