Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Lääkkeen vaihto: Armidex halvempaan
Apteekki on laissa velvoitettu kysymään asiakkaalta vaihdosta. Ilman muuta ei saa kalliimpaa asiakkaalla ostattaa. Etkö ihmetellyt miten nyt et saakkaan lääkettä 3:lla eurolla? Mitä vastattiin?"omassa" apteekissani on tullut esille tilanteita, joissa asiakas ei ole ymmärtänyt asiaa tiskillä, vaan on vasta kotona alkanut ihmetellä maksamaansa summaa. Asia on aika monimutkainen käsittää ja tulee ehkä joskus vastattua, että ei halua vaihtaa, koska ei ole asiaa oikein ymmärtänyt.
"Viisaat" päättäjämme ovat jossain tehneet semmosen lain ettei sekavampi vois olla! Jos tietäisitte minkälaisten lakikoukeroiden seassa me apteekintiskin takana joudumme päivittäin luovimaan.
Apteekkisi on selityksen velkaa jos sinulta ei kysytty vaihdosta!
- Re: Lääkkeen vaihto: Armidex halvempaankesänlapsi
- Re: Lääkkeen vaihto: Armidex halvempaanbis-bis
- Re: Lääkkeen vaihto: Armidex halvempaanGranColina