Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: huoli kynsistä

Hei!

Minulta irtosi melkein kaikki varpaankynnet, kaksi jäi jäljelle. Tämä tapahtui vasta muutama kuukausi sytojen jälkeen. Varpaat eivät siinä vaiheessa olleet mitenkään kipeät, kynnet vain tippuivat yksi toisensa jälkeen, kun uusi kynsi alla oli alkanut kasvamaan. Sormissa kynnet säilyivät, mutta olivat sytojen aikana ihan ruskeat. Nyt ovat jo paremmat, mutta eivät vielä entisellään. Viimeisestä sytosta on puolisen vuotta.

Jostain luin vinkin, että kannattaisi lakata kynnet mahdollisimman tummalla lakalla, niin auringonvalo yhdessä sytojen kanssa ei pääsisi pilaamaan kynsiä.

Mukavia kevätpäiviä!

Anette



Anette-60 | 17.4.2012 klo 01:55:14