Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Duktaalinen karsinooma..Mitä odotettavissa?

Duktaalinen karsinooma on yleinen rintasyöpämuoto. Jos et vielä tiedä muuta esim.kokoa, ärhäkkyytä,mahdollista levinneisyyttä kainaloon ja muita asioita jotka vaikuttavat hoitoihin on aikaista sanoa hoidoista varmaa. Vasta leikkauksessa saadaan tarkat tiedot.

Samanlaiset tunteet velloivat minullakin viime huhtikuussa,tuntui unennäöltä. Aikaa myöten kyllä helpottaa kun vaihe vaiheelta mennään eteenpäin. Meitä on monta jotka olemme samassa veneessä sinun kanssasi.
Nyt vain odotat luottavaisena leikkausta. Luottavaisena siihen asiaan,että nykyään rintasyövät paranevat ja hoito on hyvää ja tehokasta.
Anna itkun tulla niin tulevaisuudessa voit taas nauraakin.
Kirjoittele tälle palstalle. Minä ainakin olen saanut paljon apua kun olen lukenut täältä vanhempiakin keskusteluja.
Jaksamista sinulle.
Tulevaisuus? | 20.10.2010 klo 19:07:25