Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Äitini munsarjasyöpä - Hoitoa jatketaan Hycamtinilla-kokemuksia?

Äitini lääkäri oli tänään. Koska oireita on, painaa peräsuoleen, ei voi istua kunnolla, aloitetaan ensi vkolla Hycamtin-hoito. Lääkäri olisi vieläkin pitkittänyt, en kyllä ymmärrä miksi? Viimeisin Kaelyx-jakso päättyi syyskuussa. Ja kasvaimerkkiaine vain kohoaa, yli 600 nyt ja vaivoja.
Toki sivuvaikutuksia on, mutta eipä tuokaan ole mitään mukavaa kun makaa vain sängyssä ja joutuu käyttämään vaippoja kun vessahätä kokoajan. TT-kuvaa eikä muutakaan nyt otettu, ehkä ne voisi ottaa jossain vaiheessa? Te jotka olette saaneet Hycamtinia, onko tullut minkälaisia sivuvaikutuksia? Hiukset voi kuulemma lähteä, sanoi lääkäri. Veriarvot muuten äidillä hyvät. Äidillä todettin tämä sairaus vuonna 2007. Onko teillä jotka sairastatte samaa tautia, ollut suvussa samaa syöpää?
mh | 5.1.2010 klo 14:31:49
  • Äitini munsarjasyöpä - Hoitoa jatketaan Hycamtinilla-kokemuksia?mh
    5.1.2010 klo 14:31