Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

SYTOT OHI!

Nyt taitaa olla pahin ohi! Viikko sitten sain 6. ja viimeisen syton (3 taxoa + 3 CEFiä) ja nyt alkavat oireetkin olla taakse jäänyttä elämää. Huomenna on aika Naistenklinikalla ja silloin saan varmaan tietää leikkauksen ajankohdan.

Että tuntuu ihanalta tietää, että näillä näkymin ei tarvitse enää sytoja kestää. Kynnet ovat irtoamaisillaan, karvoja ei enää ole juuri missään, olo on uupunut, mutta nyt on tämä rääkki ohi!

Tsemppiä kaikille, jotka olette tulossa perässä: maaliviiva tulee vastaan lopulta, vaikka usko välillä olisikin loppua!
gordita | 7.10.2007 klo 19:44:42