Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Kontrollituloksia

Mukava kuulla hyviä uutisia Kevätmieleltä tai varmaankin nyt myös Kevytmieleltä. Rämmimme yhtä aikaa sytojen suossa. Minulla oli välikontrolli pari viikkoa sitten (palpointi ja verikokeet). Mammo ja ultra olivat joulukuussa ja ovat myös seuraavassa joulukuussa. Kaikki näyttää hyvältä nyt. Elämä tuntuu arvokkaalta, kesäloma meneillään. Ensimmäinen työvuosi sujui yllättävän hyvin. Työhön paluu hoitojen jälkeen on henkisen kuntoutumisen kannalta todella tärkeää.
Kertoillaan aina näitä hyviäkin uutisia. Ne voivat nostaa ja kannustaa hoitojen keskellä tarpovia. Minä suunnittelin hautajaisiani 1,5 v. sitten, mutta nyt en ajattele syöpää enää päivittäin.
lillukka | 18.6.2008 klo 20:49:05