Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Levinnyt rintasyöpä
Hei Jonna,Olen pahoillani, mutta tilanne on paha. Oletko perillä, onko äidillesi annettu vielä kortisonia, vai onko kaikki todellakin vain kipulääkityksen varassa? Joskus kortikosteroidi voi auttaa trombosyyttiarvoja korjaantumaan aivojen sädetyksen jälkeen, mutta välttämättä näin ei käy. Silloin kyseessä on rintasyöpä, joka käyttäytyy kuin autoimmuunisairaus, enkä valitettavasti tiedä yhtäkään lääkäriä, joka hoitosuunnitelmaa tehdessään ottaisi levinneesseen rintasyöpään tällaisen näkökulman.
Oletko tuolla omaisten puolella kysellyt, löytyisikö sieltä Sinulle kohtalotoveria? Tiedän että teitä omaisia on, vastaavassa tilanteessa olevia ja olleita. Toivotan voimia Sinulle ja äidillesi hyviä ja kivuttomia aikoja. Niinkin pieni asia kuin ruokahalu voi ratkaista tulevien päivien suunnan.
- Levinnyt rintasyöpäJonnapel
- Re: Levinnyt rintasyöpäKarhutar
- Re: Levinnyt rintasyöpätoivoa11
- Re: Levinnyt rintasyöpäKarhutar
- Re: Levinnyt rintasyöpäJonnapel