Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Rintasyöpä ja etäispesäkkeet
Minut leikattiin 03/2006 ja nyt heti keväällä 2007 sain tiedot etäpesäkkeitä luustossa ja maksassa.puolitoista viikkoa sitten olin sairaalassa sisällä, jotta saisin sopivan lääkityksen. Aiemmin olin jo saanut sädehoidon (15 krt), jossa samalla tehtiin munasarjojen kastraatio. Nyt lääkitykseeni kuuluu Bonafone luustolääkitys, Femar ja Duragesic-laastarit kipuihin.
Oppaan mukaan tarkoitus ei enää ole parantaa syöpää vaan estää sen leviäminen ja täten pidentää elinikää.
Elän luottavaisin mielin, sillä kipulaastarista on ainakin ollut apua. Itselläni on 17 ja 5 vuotiaat pojat ja olen yksinhuoltaja, joten kyllä tässä vielä on eteenpäin porskittava. Ainakin uskon sen tekeväni!
- Rintasyöpä ja etäispesäkkeetkesäkukka
- Re: Rintasyöpä ja etäispesäkkeetKarhutar
- Re: Rintasyöpä ja etäispesäkkeetsyyslapsi