Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Sädehoidoista toipuminen
Tervehdys Karhutar!Minullakin päättyivät koko rinnan sädetykset viikko sitten ja boosteria saan enää kaksi kertaa = tänään ja huomenna ja sitten finí.
Ihoni on "kypsynyt" eniten kainalossa ja sitten kas kummaa tuossa soliskuopan alueella ja todella oivasti kuvasit tätä fritsun näköisenä...sitähän se muistuttaa! Leikattua rintaa hieman jomottaa ja vihlaisee silloin tällöin.
Kurjaa nuo sinun nivel- ja luukivut. Epäilet vanhoja urheiluvammoja, joita toivottavasti ovatkin, mutta huomasin, että kohdallani myös vanhat vaivat ja loukkaantumiset oirehtivat (eivät tehneet tätä ennen). Itselläni on aamujäykkyyttä lihaksissa - tämä lienee Tamofenin ansiota. Limakalvot tuppaavat myös kuivumaan (eikun Bepanthenia jotta pystyy edes kävelemään...), käsi pysyy tukihihasta huolimatta aika turvoksissa, kynteni ovat puoliksi mustat, näköni on heikentynyt ja todella tuntuu hoitojen loppumisesta huolimatta siltä, että kroppa on aika "sökö".
Mieli silti korkealla.
Mutta sinulla Karhutar on edessä ihana matka, se ravitsee sielua ja ruumista vai olisiko parempi sanoa kroppaa...
Ja totta turiset, sinne peltoon en minäkään halua enää palata.
ISOT halaukset sekä mukavaa Ystävänpäivää!
t. Usva
- Sädehoidoista toipuminenKarhutar
- Re: Sädehoidoista toipuminenusva
- Re: Sädehoidoista toipuminenKarhutar
- Re: Sädehoidoista toipuminenKarhutar
- Re: Sädehoidoista toipuminenKarhutar