Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Joudumme valitettavasti muuttamaan Teille varattua vastaanottoaikaa...
Tuohan on Hyksissä ihan normaalia touhua. Esim. viime kesänä ei ollut NKL:n syöpäpolilla pitkään aikaan muuta kuin kiirehoidot, seuranta oli kiinni. Siksi seurannat siirtyivät syksyyn.Itse olen viime vuosina maksanut suurimman osan syöpähoidoistanikin itse privaatissa, koska saamiani hoitoja en saa julkiselta.
Valittaminen ei näissä mitään auta, olen ottanut moniin tahoihin yhteyttä siksi, etten saa lääkitystäni ( uudehkoja hoitoja) julkiselta, muttei se mitään vaikuta. Kyse on resursseista. Pitää säästää ja sitä rataa.
Ei se ketään näytä kiinnostavan, paitsi sitten jos itse sairastuvat.
- Re: Joudumme valitettavasti muuttamaan Teille varattua vastaanottoaikaa...Hillevi