Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Tietääkö kukaan (rinta)syövän hoitojen vaikutusta Neurofibromatoosiin?
En tiedä vastausta tuohon sinun kysymykseesi, mutta niin ajattelin, että sinun pitäisi varmaan saada kiinni lääkäri joka on leikkaus-suunnitelman tehnyt. Laita paperille ylös kaikki kysymykset mitkä askarruttavat sinua. Sinulla on oikeus tietää mitä tehdään ja miten ja perustelut.No tuosta patologista ei tarvitse huolestua ne kyllä erottavat mikä on pahanlaatuista kasvainta.
On hyvin raskasta ja pelottavaa miettiä epävarmoja asioita itsekseen, vaikka netissä onkin paljon tietoa niin pitäisi tietää myöskin mitkä asiat koskevat omaa itseään.
Toivon, että saat maanantaina lisää oikeaa tietoa se varmaan helpottaa oloasi.
Leikkauksen jälkeen on jo helpompaa.
Halauksin Maija.
- Re: Tietääkö kukaan (rinta)syövän hoitojen vaikutusta Neurofibromatoosiin?Tulevaisuus?