Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Ohi on!

Juu, täysin aloittelija viinien suhteen =)

Mutta tuon resveratrolin jo tiesin ja siksi kysyinkin, jos vaikka mainitsemasi viini olisi ollut juuri tuota "oikeata". Olen nimittäin etsiskellyt sopivaa viiniä, jota voisin nauttia sen suositellun lasillisen päivässä, mutta kun ei ole vaalean harmaata aavistusta lajeista muuta, kuin että punaviiniä sen olla pitää =)
Voisihan Alko tietää, mikä on tehty noista Pinot-Noirista, mutta en jaksa mennä kysymään. Helpompi kysyä sinulta, jos tiedät oikean merkin. Oikeasti pidän vain vahvoista, makeista viineistä, mutta meneehän lääkkeenä kitkerämpikin =)

Tuumii
anemone
anemone | 5.2.2008 klo 20:56:16