Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Onkohan minulla syöpä?

Re: Patti ihan selkärangan vieressä

Tämä leikkaava lääkäri ottaa minut vastaan ensimmäisenä mahdollisena päivänä lomalta paluunsa jälkeen. En siis saa häntä kiinni puhelimitse ennen sitä. Mutta kiitos ajatuksistasi patin selitykseksi. Nytkin tässä kirjoitellessa kun selän takana on tyyny nojana, selkään sattuu. Vaikeuttaa aika tavalla normaalia elämää. Mietin vain sitä, että voisiko joskus tällainenkin asia provosoida käyntiin pahanlaatuista kasvua.

Äidilleni nimittäin kävi niin: loukkasi kämmenensä kaatuessaan, käsi iskeytyi kiveen. Siitä seurasi jatkuva särky. Lopulta tutkimuksissa selvisi, että kyseessä oli maligni hemangioma. Eihän se etäpesäkkeitä lähettänyt, mutta paikallisesti oli kuitenkin pahanlaatuinen eli syöpä.
ollakovaiko | 28.7.2010 klo 20:51:03