Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Onkohan minulla syöpä?
Re: Munasarjasyöpäkö??
HeiJos sinulle ei ole kerrottu, miksi sinut leikataan, puhu asiasta äidillesi/ isällesi ja pyydä heitä selvittämään asia lääkäriltä. heillä on sinun luvallasi oikeus saada tietoja sinua koskevista sairautta ja hoitoja koskevista asioista.
Kukaan meistä "tavallisista" tallaajista ei voi kertoa, mikä sinua vaivaa. Siihen pystyy vain lääkäri tutkimusten perusteella. Ja jos tunnet, että lääkäri aliarvioi sinua ja vaivojasi, pyydä päästä toiselle lääkärille tai sano vanhemmillesi, että vaativat toista lääkäriä ja asiallista hoitoa ja kohtelua. Siihen sinulla on oikeus, olkoot kyseessä vakava tai vaikka kuinka vaaraton ja helposti hoidettava oire
- Munasarjasyöpäkö??Nina91
- Re: Munasarjasyöpäkö??Karhutar
- Re: Munasarjasyöpäkö??Jörkki