Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Sururyhmä

Re: Kuka minä olen

Helinä ym
ihan samoja tuntemuksia täällä. Kevään lähetysminen satuttaa sekin - miksei pimeys voi jatkua. Sama pimeys mikä vallitsee sisälläni.
Minäkin olen hukassa itseni kanssa - kuka olen ja miksi. Vaikka mieheni eläessä varmasti olin oma itseni, hän ei ollut mikään kainalosauvani. Mutta hän oli vahva osa elämääni, henkinen tuki ja turva, perheen teknikko, lampun vaihtaja, lumen kolaaja, ihan iso nallekarhuni.
Ja miten osaan minäki päällepäin näytää olevani ehyt. Joka ikinen inhottava aamu rakennan se kuoripalapelin ennen kuin astun ovesta ulos ihmisten pariin.
Mistä meille voimaa ja uskoa huomiseen?
salla10 | 18.2.2007 klo 08:17:17