Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Sururyhmä

Re: Joulu ilman pois mennyttä rakasta

Hei!

Minulla ainakin on joulumieli ja odotus yhä edelleen poissa,liekö tuo koskaan palaakaan.
Pakolliset paketit on hankittu ja muitakin jouluun liittyviä asioita hoidettu, mutta joulumieli on pois.
Kun vaan jotenkin selviäis seuraavasta viikosta. Olen alkanut suremaan aivan valtavasti viime päivinä. Arki sujuu sentään jotenkin, mutta nämä pyhät ovat tuskallisen yksinäisiä ja raskaita.(lapsista huolimatta) Se on sellainen asia jota kukaan ei tunnu OIKEASTI ymmärtävän. Sanotaan helposti "niin, on se varmaan raskasta" Paitsi toki te saman kokeneet.
Tänään on ollut erityisen paha olla. Itku on kurkussa ja silmässä koko ajan. Tuntuu ettei ole ketään jolle tätä oloa purkaisi. Kun vaan joku ottaisi ja pitäisi sylissä ja halaisi.

Toivotan kaikille tutuille ja tuntemattomille jokatapauksessa
Hyvää Joulua ja ennenkaikkea Parempaa Uutta Vuotta!

Terveisin Helinä
"helinä" | 18.12.2007 klo 16:14:47