Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Yleistä syövästä
Re: Levinnyttä syöpää sairastavat lasten vanhemmat
Hei, minä sain tiedon syövästä vähän yli viikko sitten. Syövän levinneisyyttä selvitetään vielä, menen ensi viikolla leikkaukseen, jonka tulosten valmistuttua saan hoitosuunnitelman.Lapseni tulevaisuus huolestuttaa ja on niin surullista, jos lapseni jää ilman äitiä. Olemme todella läheisiä tyttäreni kanssa. Jos en selviä syövästä, niin siskoni perhe on luvannut ottaa tyttäreni hoitoon tarvittaessa ja mieheni on vakuuttanut pystyvänsä hoitaa tyttären yksinkin.
On kuitenkin niin paljon asioita, joita haluaisin vielä kertoa tyttärelleni ja haluaisin olla hänen tukenaan koulun alkaessa. Nyt en voi tehdä muuta kuin tehdä tyttäreni hyväksi kaiken sen mitä nyt voin tehdä, ja rukoilla ja uskoa että elämäni jatkuu.
- Re: Levinnyttä syöpää sairastavat lasten vanhemmatleneta