Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Yleistä syövästä
Re: ONKO REILUA TÄMÄ?
Lyhyesti sanottuna, elämä ei tosiaan ole aina reilua....Yritän itse uskotella, että näitä "taakkoja" annetaan sellaisille, jotka niitä jaksavat kantaa, mutta usein tuntuu epäoikeudenmukaiselta.Kokemus kyllä auttaa näiden asioiden kanssa pärjäämiseen, ja olet varmaan hyvä tuki vaimollesi. Raskastahan se on, kun olet vielä itsekin melkein toipilas.
Minusta tuntuu, että osaan nyt suhtautua rauhallisemmin tähän uuteen syöpääni, kun yksi on jo takana. Minulla edellisestä on jo 14 vuotta, ja olen ajatellut, että onneksi siitä on niin kauan, ja nyt jaksan aloittaa taistelun uudelleen. Teillä on eri tilanne, kun toinen syöpä tuli heti, ja niin että molemmat sairastuitte. Itse olen ajatellut, että minä olen meidän perheen vahvin kestämään syövän, ja vielä kaksikin kertaa.
Toivotaan parasta, että teillä kaikki menisi niin hyvin kuin mahdollista.
t.Ellinoora
- ONKO REILUA TÄMÄ?Keeko
- Re: ONKO REILUA TÄMÄ?Tigerlily
- Re: ONKO REILUA TÄMÄ?ellinoora
- Re: ONKO REILUA TÄMÄ?elämässä mukana
- odotteluaKeeko
- Re: odotteluasuvi06
- Hyviä uutisiaKeeko
- Re: Hyviä uutisiaelämässä mukana
- Re: Hyviä uutisiamidnightexpress