Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Yleistä syövästä
Re: Miten parantunut syöpä 'näkyy'?
Itse sairastin kivessyövän alkaen tammikuussa 2003 ja päättyen (hoidot) saman vuoden elokuussa. Henkisestä PTD:stä selivisin ehkä seuraavan kahden vuoden sisään.Työpaikalla kävin viime vuonna huvikseni kaikille järjestetyssä syöpäseulannassa, jossa etsittiin veri- ja virtsakokeilla jotain syöpää ilmentäviä merkkejä. Mitään ei näkynyt.
Itselläni ei ole siis mitään merkkejä muuta kun tietty toinen silikoni kivestä. Lähinnä kiinnostaakin että voisko jo saada terveysvakuutuksen, kun nyt alkaa olemaan 5v kulunut syövän paranemisesta.
- Re: Miten parantunut syöpä 'näkyy'?mikkis