Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Hoidot ja seuranta
Re: Onko Sinulla käynyt näin?
Hei!Keväällä vuonna 2004, jolloin sain sytoja rintasyövän vuoksi, luustokartassa oli kertymää. Lausunnnossa oli: meastaaseja rintalastan seutuvilla.
Olin kärsinuyt Tiezen syndroomasta vuosia, joten k.o. kohdasta otettiin luubiopsia, josta ei kuitenkaan löytynyt pahanlaatuista.
Ilmeisesti kertymä oli Tiezen syndroomasta (= rintalastan ja kylkiluun välisen alueen tulehdustilan) johtuvaa muutosta.
Tällä hetkellä vointini on hyvä, viime keväänä tehtiin rekonstruktioleikkaus,joka vielä viimeistelyä vaille.
- Re: Onko Sinulla käynyt näin?pomeranssi
- Re: Täältä löytyy mulla paljon tuttuapomeranssi