Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Lähipiirissä syöpäpotilas
Re: Äidin väsymys pelottaa
Hei. itse olen haudannut oman äitini jo. Mutta kerrot että sinulla pieni lapsi. Minäkin jouduin tekemään surutyötä ja hoitaa vastasyntynyttä vauvaa samaan aikaan (äiti sairastui heti vauvan synnyttyä)Rankkaa todellakin olen, tiedän.
Mutta muista pitää itsestäsi huolta, sinä olet myös äiti, sinun lapsi tarvitsee sinua.
vaikka lasten hoitaminen tuntui välillä raskaalta, kun joutui suremaan ja pelkäämään pahinta, niin lapsista sai kuitenkin jonkinlaista voimaa. oli pakko vaan jaksaa eteenpäin ja mennä elämän mukana.
Minulle illat olivat pahimpia kun lapset menivät unille niin aloin suremaan ja murehtimaan. Hain lääkäriltä rauhoittavia kun sydän hakkasi kaiket illat enkä saanut nukutuksi..
koita jaksaa ja kerro kuullumisia
- Äidilläni todettiin syöpäcrossandra
- Äidin väsymys pelottaacrossandra
- Re: Äidin väsymys pelottaaTulenliekki
- Re: Äidin väsymys pelottaaIskän tyttö
- Re: Äidin väsymys pelottaarentunruusu
- Re: Äidin väsymys pelottaasutinah
- Re: Äidilläni todettiin syöpäSirpukka65
- Kiitos teille tuestannecrossandra
- Re: Kiitos teille tuestannejaa mullako